HTC będzie się koncentrować na jakości smartfonów

Phil Roberson – szef brytyjskiego oddziału firmy HTC, w niedawnym wywiadzie powiedział, że wielu producentów wprowadzi zmiany w polityce. Według niego, tajwańska firma będzie zmniejszać liczbę produkowanych modeli, skupiając swoją uwagę na wskaźnikach jakościowych i potrzebach użytkownika.

Roberson również wspomniał, że ostatnie sprawozdania finansowe nie spełnią oczekiwań zarządu i spółka po raz pierwszy w ciągu ostatnich dwóch lat poczuła spadek przychodów. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, producent będzie produkować mniej modeli:

„Musimy skupić się na tym, co się nam pomoże odnieść sukces – uwagę na innowacyjność i zorientowanie na klienta. Wydaliśmy w 2011 roku, znacznie więcej produktów niż pierwotnie planowano. „

Podczas rozmowy, można było również zauważyć, że w pierwszej połowie 2011 r. firma miała fantastyczny start: zyski wzrosły o prawie 65% w porównaniu z danymi za 2010. Jednak pod koniec roku, czyli w czwartym kwartale 2011 r. przychody spółki zaczęły spadać. Niektórzy analitycy przypisują to przesyt rynku, ponieważ urządzenia HTC usiłowały pojawić się we wszystkich kategoriach cenowych.

Z rynku tabletów tajwańska firma nie zamierza całkowicie zrezygnować, jednak trend ten nie będzie priorytetem dla HTC w najbliższej przyszłości.

[Via Androidguys ]

Dodaj komentarz